Paulina Dłutowska warsztaty dla mężczyzn

Jak Pomagam?

Dla Mężczyzn

Zauważenie trudności i chęć podjęcia nad nimi pracy jest pierwszym krokiem do ich zmiany. Każdy mężczyzna może doświadczać przeciwności, a ich przyczyny mogą być złożone i indywidualne. Wiele czynników, które pozornie, z trudnością nie są związane, może się wzajemnie przenikać i wpływać na siebie. Dlatego ważne jest, aby trapiące okoliczności odszukać, nazwać i podjąć nad nimi produktywną pracę, która spowoduje umiejętne, samodzielne radzenie sobie ze stresorami i uodporni na ich ponowne wystąpienie. Sytuacje powodujące dyskomfort są naturalnie występującym elementem funkcjonowania, wynikają z genetycznych czy rodzinnych przekazów, problemów zdrowotnych, stresu oraz presji społecznej, a także z decyzji podjętych w niezgodzie ze sobą czy podjęcie ich jako odpowiednich na dany moment, który przestał obowiązywać.

Każdy mężczyzna różni się od siebie, ale niewątpliwie każdy będzie posiadał obszary, którymi z odpowiednią wrażliwością może omówić z psychologiem bądź seksuologiem. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy trapiąca Cię sytuacja w życiu, jest odpowiednia do podzielenia się ze specjalistą, poniżej przedstawiam kilka przykładowych obszarów, którym można się przyjrzeć na konsultacji bądź terapii.

Jak Pomagam?

Zdrowie psychiczne i emocjonalne

Czasem przychodzi taki moment, w którym człowiek dostrzega, że to, co dookoła niego, z nim samym nie ma zbyt wiele wspólnego. Pojawiają się gorsze dni, często nawracające uczucie złości czy smutku, poczucie nieradzenia sobie, niezrozumienia bądź myśli o utracie sensu podejmowanych działań. Być może doświadczyłeś utraty zainteresowań dotychczasowymi działaniami, utraty przyjemności i radości z ich wykonywania albo odpoczywałeś, czując że wcale tak się nie dzieje, gdyż z tyłu głowy coś nakazywało być w stresie i napięciu. Stres jest potrzebny, by mobilizować, ale czasem może wystąpić dystres, który pojawia się ze zbyt dużym natężeniem i nieobniżany może prowadzić do wypalenia, lęków czy depresji. Również sytuacje kryzysowe zaburzają dobrostan, utrata bliskich osób, nieodpowiednio przeżywana żałoba, utrata majątku bądź zdrowia. Kluczowe dla dobrostanu psychicznego jest samoakceptacja. Uporczywe próby określenia kim jestem i jak się czuję, czy problemy z przyjęciem własnej osoby mogą prowadzić do trudności w życiu emocjonalnym, relacjach i osiąganiu satysfakcji.

Jak Pomagam?

Relacje i komunikacja

Mężczyźni posiadają w sobie delikatne sfery, którymi niekoniecznie chcą się dzielić. Nierzadko społeczne przekazy o byciu „twardzielem” powodują jeszcze szczelniejsze zamknięcie dostępu do siebie i swoich emocji. Jednak chęć posiadania satysfakcjonujących przyjaźni, relacji rodzinnych, związkowych czy pracowniczych jest naturalną potrzebą człowieka. Relacje są plastycznym tworem, nad którym da się pracować, ich rozpoczynanie bądź kończenie — to decyzja. Do każdej da się znaleźć skuteczne metody komunikacji bądź argumenty do podjęcia adekwatnych decyzji. Umiejętność słuchania, wyrażania siebie i radzenia sobie z konfliktami staje się kluczowa w skutecznym budowaniu partnerstw i osiąganiu sukcesów zespołowych. Wejście w konflikt niesie za sobą wiele elementów i jest poprzedzone konkretnymi doświadczeniami, które można poskładać, zrozumieć i doprowadzić do złagodzenia. Ważnym czynnikiem relacji między ludźmi jest intymność, często gubiona w seksualnej sferze kochanków, a tak naprawdę intymność jest ważna dla naszego dobrostanu emocjonalnego i satysfakcji w relacjach zarówno związkowych, jak i przyjacielskich. Zaufanie, autentyczność i bezpieczeństwo składa się na nią, powodując, że chcemy z innymi dzielić się naszymi przeżyciami, obawami, ale również sukcesami i radościami.

Jak Pomagam?

Strefa seksualna

W życiu każdej kobiety może dojść do kryzysu. Powolnie rozwijającego się w wyniku narzuconych trudności bądź nagłego, wynikającego z wydarzeń, na które ciężko być przygotowanym z całym zapleczem mechanizmów radzenia. Kryzys jest przejściowy, lecz wymaga delikatności, wyrozumiałości dla samej siebie i mobilizacji w tworzeniu nowych nawyków i nauki funkcjonowania w środowisku podczas wychodzenia oraz po jego zakończeniu. W ten kanon wpisują się kryzysy związane z depresją, zdradą, rozwodem, konfliktami rodzinnymi, traumą oraz trudnymi doświadczeniami również seksualnymi, nadużycia, przemoc, nagła utrata, wypadek, kryzys rozwojowy, w którym możesz odczuwać niepokój, frustrację, przewartościowanie celów i potrzeb, a także pytania dotyczące sensu życia. Sfera seksualna spychana często do fizyczności i obszarów „robienia”, a nie emocji, rozmów, konsentów i wypracowywania granic. Gdyby tak rozmawiać o seksie, jak rozmawia się o jedzeniu — przecież to też fizjologiczna sfera organizmu, zostałyby wykluczone niedopowiedzenia. Trudności z osiąganiem orgazmu, wytrysku, erekcji, przedwczesny wytrysk, problemy z pożądaniem, potrafią wiązać się z jakąś nieseksualną przestrzenią życia. Wzajemnie przenikają i wpływają na siebie, powodując trudności, obniżając odczuwanie przyjemności oraz satysfakcji, a nieodpowiednio zaopiekowane mogą doprowadzić do lęku i unikania. Bardzo częste rekompensowanie trudności dnia codziennego poprzez czynności seksualne, kompulsywne rozładowywanie napięcia mogą prowadzić do poczucia utraty kontroli, zaburzać inne obszary życia, prowadzić do budowania niepożądanych nawyków. Należy pamiętać, że każdy w seksie ma prawo do zbudowania własnej normy, poszukiwania i eksploracji, pod warunkiem, że czyni to z osobami, które wyrażają chęć oraz zgodę.

Jak Pomagam?

Rozwój osobisty

Samorealizacja to proces doskonalenia swoich umiejętności, wiedzy i potencjału w celu osiągnięcia pełni swoich możliwości w sferze życia codziennego, jak i w sferze seksu. To nie tylko zdobywanie nowych umiejętności, ale także rozwijanie dotychczasowych, rozwój inteligencji emocjonalnej, samoświadomości i umiejętności interpersonalnych, umiejętne odpowiadanie na pytanie „czego chcę?” i realizowanie spełnienia. W dzisiejszym dynamicznym świecie zdobywanie i utrzymanie satysfakcji wymaga elastyczności, dostosowywania się do zmian oraz posiadania wiele umiejętności komunikacyjnych. Rozwój osobisty pozwala na lepsze poznanie samego siebie poprzez zrozumienie swoich mocnych stron, słabości i wartości, możesz skupić się na wzmacnianiu swoich atutów, co prowadzi do większej pewności siebie i samodyscypliny. Warto podkreślić, że rozwój osobisty nie polega tylko na zdobywaniu nowych umiejętności, ale dostrzeżeniu swoich zasobów i ich umiejętnym wykorzystaniu.

W mojej praktyce wykorzystuję indywidualne podejście, uwzględniając Twoje unikalne potrzeby i cele. Tworzę atmosferę zaufania, w której możesz czuć się swobodnie wyrażać i eksplorować swoje emocje i myśli. Jeżeli czujesz, że jesteś gotowy, aby rozpocząć podróż do lepszego zrozumienia siebie i osiągnięciu większej satysfakcji w życiu, zapraszam Cię do umówienia wizyty ze mną. Z moją pomocą możesz zbudować mocniejsze fundamenty dla Twojego dobrostanu emocjonalnego i seksualnego. Podejmując pracę ze mną, masz pewność zasady Vegas — wszystko, co zostanie powiedziane na spotkaniu, zostaje tylko między nami, chyba że Ty zdecydujesz inaczej. Będziesz mógł czuć się swobodnie, gdyż moim celem nie jest próba ocenienia Ciebie i Twoich wyborów, a przekazanie takiej wiedzy i narzędzi byś każdą decyzję i działanie podejmował w zgodzie ze sobą.

Shopping Cart
Scroll to Top